wtorek, 4 września 2012

Inauguracja

Zainaugorawałyśmy nowy rok szkolny.

Uczciłyśmy ten dzień wycieczką po Warszawie. Każdy, kto tutaj był, pewnie widział takie kolorowe, piętrowe autobusy, w których siedzą sobie "turyści" ze słuchawkami na uszach i poznają miasto. Też postanowiłyśmy tak zrobić.

Wycieczka trwała ponad 2 godziny. Zaczynała się przy zachęcie, poprzez najważniejsze punkty miasta takie jak Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie, Powązki, Muranów i Getto Warszawskie, Pawiak, Pomnik Powstańców i Pałac Krasińskich, Ratusz - Arsenał. I wiele innych.


Wróciłyśmy zadowolone z postanowieniem, że znowu trzeba będzie kiedyś jakąś wycieczkę urządzić. Ania już coś wymyśliła: Wycieczka warszawskimi śladami Bohaterów Lalki - zobaczymy co się da zrobić.

Go to ImageShack® to Create your own Slideshow
 
Po wycieczce pobiegłyśmy z Agą pod Pałac Młodzieży i udało nam się zapisać ją na naukę gry na gitarze i na fitness (oj tak, to zamiast wf-u). Piszę "udało się" bo ilość chętnych na te zajęcia po raz kolejny mnie zdumiała. Pracowni i zajęć jest sporo, ale ludzi zatrzęsienie.

Ponadto Aga będzie chodzić na lekcje języka niemieckiego. Również w Śródmieściu. Generalnie będzie miała sporo zajęć poza domem. Bo jeszcze w kościele pomaga w organizowaniu różnych imprez 1) dla swoje grupy młodzieżowej 2) dla dzieci z Pragi czyli tzw. Prażynek. A jeśli weźmiemy pod uwagę, że ma w tym roku egzamin gimnazjalny i dlatego chcemy zakończyć cały bieżący materiał w lutym (za wyjątkiem języków obcych i podstaw bezpieczeństwa - czy jak to się ten przedmiot nazywa), widać że robi się ciasno i gorąco. Dlatego też jutro z samego rana ruszamy z kopyta, aby się jako tako wyrobić.

1 komentarz:

  1. Do drugiej wycieczki polecam Wam książkę pt. "Warszawa Prusa i Gierymskiego. Szkice z dawnej Warszawy." Artur Międzyrzecki, Wydawnictwo Arkady-Sp.z.o.o

    OdpowiedzUsuń