wtorek, 25 maja 2010

Nauka bez egzaminacyjnej presji

Już od ponad miesiąca jesteśmy po egzaminach, ale nadal Aga się uczy. Jakże to inaczej wygląda. Niby podobnie, a jednak bez egzaminacyjnej presji zupełnie inaczej.

Z matematyki pouczyłyśmy się o potęgach i pierwiastkowaniu. Musze powiedzieć, że Aga lubi matematykę. Ma problem co prawda z matematyzacją rzeczywiśtości - czyli rozwiązywaniem takich zadań które są po prostu praktyczne - ale to wg. mnie jest akurat najtrudniejsze.

Douczamy się też z historii - bo do omówienia zostały nam jeszcze dwie wojny światowe (akurat kończymy), PRL i zmiany po roku 80. Na egzamin Aga nauczyła się z tego podstawowych faktów, ale wiedziałam, że to są fakty mocno powyrywane, więc wracamy i omawiamy ten okres jeszcze raz, szerzej.

Uczymy się stale języka angielskiego - bo to chyba tak trzeba robić z językami obcymi

Oprócz tego Aga sporo czyta łatwiejszych i trudniejszych pozycji. Sporo pisze. W tej dziedzinie w tym roku zrobiła ogromne postępy.

2 komentarze:

  1. A znasz może http://www.khanacademy.org/ ? Na moje oko to zbiór dobrych wykłądów video z matematyki, fizyki, chemii i jeszcze paru przedmiotów. Polecam w szczególności zakładki Coach i Practice gdzie można zorganizować dziecku naukę matematyki przy pomocy dopracowanej platformy edukacyjnej. Ciekaw jestem co o niej myślisz i jak sprawdzałaby się w praktyce ED.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za link. Chętnie sprawdzę.

    OdpowiedzUsuń