poniedziałek, 29 września 2008

Ortografia

Agatka codziennie ćwiczy ortografię. Co prawda Ortofrajda już jej się znudziła, dzięki koleżance-polonistce mamy coś innego:ORTOGRAFITI to seria zeszytów ćwiczeń od klasy 4 do matury. Generalnie zeszyty ćwiczeń są podzielone na poszczególne głoski tzn. jest zeszyt ż i rz, osobny zeszyt u i ó, jeszcze inny h i ch. Myśmy od razu przeszli na ćwiczenia kończące serie w klasie 4. Mamy taki zeszyt, który zebrał wszystkie zasady pisowni - jednym słowem mix. Bardzo mi się podobają te zeszyty, bo ćwiczenia są bardzo róznorodne: i rysunki i trochę matematyki (tak, tak w ortografii), jakieś krzyżówki, łączenia wyrazów. Dochodzimy już do połowy zeszytu, rozpracowywujac po 2 strony dziennie, i Aga, pomimo, że raz na jakiś czas na tych tekstach zamalowuje literki jak w Ortofrajdzie, jakoś jeszcze nie znudziła się ćwiczeniami,co jest ich najlepszą rekomendacją.

Ale jeszcze kilka innych rekomendacji terapeutów korzystających z tych ćwiczeń:
„Świetny dobór tekstów i materiału ćwiczeniowego, podany w formie zabawowej oraz wzbogaconej wesołymi ilustracjami. Te ćwiczenia stwarzają możliwość pokonania trudności z ortografii”.
„Program ma logiczny układ. Podstawą uporządkowania treści są poszczególne zasady ortograficzne. Przykłady do zasad są dobierane bardzo starannie. Wyrazy odpowiadają poziomowi szkoły podstawowej, a poza tym jednoznacznie pasują do problemów poruszanych w odpowiednich częściach.
Cennym elementem omawianej pozycji wydawniczej jest to, że nie ogranicza się ona do nauki ortografii. Zagadnienia prawidłowej pisowni są połączone z nabywaniem przez uczniów umiejętności czytania ze zrozumieniem, swobodnego wypowiadania się w mowie i piśmie, logicznego myślenia."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz