środa, 10 grudnia 2008

Egzaminy z angielskiego i historii tuż tuż

W przyszłym tygodniu egzaminy z angielskiego i historii, a Aga znowu jest chora – kaszle strasznie. Absolutnie mi się to nie podoba. Na szczęście nie muszę jakoś mocno na nią naciskać jeżeli chodzi o naukę. Już dawno skończyłyśmy materiał z 1 semestru.
W tym ostatnim tygodniu odłożyłyśmy także inne przedmioty – zajmujemy się tylko angielskim i historią. Z historii, korzystając z pomysłu koleżanki uczącej swoich synków w domu, przez te kilka miesięcy zrobiłyśmy bardzo dużo fiszek – pytanie z jednej strony, odpowiedź z drugiej. Właściwie za każdym razem, kiedy poznawałyśmy jakiś temat. Dzisiaj Agatka dzieliła te fiszki na łatwe, na które odpowiedź jest dla niej oczywista (tych było wielokrotnie więcej niż pozostałych), średnio trudne i trudne (5 sztuk). Wczoraj stworzyłam grę, która polega z grubsza na tym, że zdobywa się na planszy pola (zaznaczając swoim kolorem) ale tylko wówczas, gdy 1) odpowie się na wylosowane pytanie z fiszek 2) pole nie zostało już zaznaczone przez innego gracza. Oczywiście rzuca się kostką - i to ona wskazuje jak szybko się chodzi po planszy. Wygrywa ta osoba, która zdobyła więcej pól. Taka trochę zabawa, trochę nauka przed egzaminem. Jutro będziemy grać tylko z fiszkami średnio-trudnymi i trudnymi.
Image Hosted by ImageShack.us

Z angielskiego kupiłam Agatce Essentials grammar in use – Murphy’ego. Chyba najlepszą książkę do ćwiczenia gramatyki angielskiej, jaka istnieje nie tylko na naszym rynku. Nie robimy wszystkiego po kolei, ale tylko to co chcemy przećwiczyć. Ostatnio byłyśmy na etapie: There is a crocodile behind the tree itd.
Prawdę mówiąc jakoś dziwnie spokojna jestem przed tymi egzaminami. Chciałabym, aby już było po nich i abyśmy mogły pomyśleć o świętach. No ale po nich mamy jeszcze: polski, matematykę i przyrodę. Chyba wolałabym jakąś inną formę sprawdzenia, co to moje dziecko potrafi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz